ILUZIJA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mistika, glazba i sve ostalo


 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ruka koja vraća u život

Go down 
AuthorMessage
Darkangel
Admin
Darkangel


Female
Number of posts : 299
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 2008-12-02

Ruka koja vraća u život Empty
PostSubject: Ruka koja vraća u život   Ruka koja vraća u život I_icon_minitimeWed 3 Dec 2008 - 6:29

Nova mehanička naprava vraća život u odumrle udove. Riječ je o bioničkoj ruci koja je za sada napravila čuda za brojne ljude, a mnogi se nadaju da će pomoći i njima.


Dorian Cox ne može svirati gitaru nakon što mu je desna strana tijela ostala paralizirana.

No ovaj glazbenik ide na neurološku psihoterapiju, koja uključuje i vježbe s revolucionarnom mehaničkom rukavicom, i optimističan je kad je u pitanju vraćanje mogućnosti pokreta u ruku.

Uređaj SaeboFlex pomaže pacijentima tako što podupire njihov zglob te mogu primiti i pustiti predmet.

''Ovo je odlična naprava, jako mi pomaže i mislim da za mene i ostale s istim problemom može učiniti čuda, to je kao teretana za moju ruku'', kaže Dorian.

''Znam da stvari više nikad neće biti iste i nitko mi ne može reći hoću li ili neću ponovo svirati gitaru, ali uistinu mi pomaže da se vratim u svakodnevni život.''

''Rezultati su odlični. Neki pacijenti sada mogu sami držati neke predmete, što godinama nisu bili u stanju'', kaže Sarah Daniel iz PhysioFunctiona u Yorku, jednom od par mjesta u Britaniji gdje rade sa Saeboflexom.

Cox je doživio moždani udar u lipnju ove godine, dan nakon što se njegov petočlani bend The Long Blondes vratio s uspješne turneje po SAD-u.

''Bilo je uistinu čudno. Došlo je ni otkuda. Znam da sam pomislio da sam premlad za to'', priča Dorian.

''Moja desna ruka i desna noga trenutno nisu baš u funkciji. To je za mene prava noćna mora, jer mi se bend raspao i cijeli moj život je odjednom nestao. No moglo je biti gore.''

Bend se razišao u listopadu upravo zbog Coxove nesreće.
Back to top Go down
https://ilusion.forumotion.net
 
Ruka koja vraća u život
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ILUZIJA :: Svijet :: Tehnologija i znanost-
Jump to: